-->

رنگارنگ
homayoun makoui


Tuesday, May 14, 2002

Nine Queens نام يک فيلم جديد آرژانتينی است. داستان يک عده حقه باز حرفه ای که ناگهان در جريان يک کلاهبرداری پر سود قرار می گيرند، فروش يک سری تمبر ناياب بنام Nine Queens که البته تقلبی است، به قيمت نيم ميليون دلار، به يک ديپلمات اخراجی ونزوئلائی که بايد ظرف 24 ساعت خاک آرژانتين را ترک کند.
دو پرسوناژ اصلی فيلم در حين يک کلاهبرداری کوچک موقع پرداخت پول در يک خوار و بار فروشی با هم درگير و آشنا ميشوند. يکی کهنه کار و ديگری کم تجربه که به اصرار اولی و باوجود بی اعتمادی ذاتی هر دو، تصميم می گيرند برای يک روز همکاری کنند، هم کسب تجربه، و هم شکار طعمه ای بزرگتر. و اينجاست که قضيه تمبرهای تقلبی پيش می آيد و دنباله داستان پر پيچ و خم.
در اين فيلم همه دزد و فاسد اند. شايد تصويری است از پايتخت آرژانتين از نگاه فيلمساز. ... همه درصد ميخواهند. و همه بهم کلک ميزنند. [... چه تصوير آشنايی]
در اين فيلم اتفاقات غيرقابل پيش بينی يکی بعد از ديگری پيش می آيد، بطوريکه تماشاگر در آخر کار، وقتی که تمام مهره ها سر جای خود نشست پی ميبرد که او هم فريب خورده است و داستان چيز ديگری است. سورپرايز بودن پايان فيلم هايی نظير اين معمولا تنها موضوع قابل پيش بينی است وگرنه پيش بينی داستان، وقتی که فيلم خوب پرداخت شده است، بسيار مشکل است. کارگردان اين فيلم Fabián Bielinsky است. او از سيزده سالگی فيلم ميساخته است. در اينجا سايت Nine Queens را پيدا کنيد. اين سايت خوب و جالب طراحی شده است. با قرار دادن ذره بين روی تصاوير، توضيحات بروی صفحه می آيد.


... ARCHIVE

... LINKS

copyright 2002-05 | all rights reserved